Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jak precyzyjnie wyznaczyć kontur brwi?

Jak precyzyjnie wyznaczyć kontur brwi?

Idealnie wyregulowane i podkreślone brwi potrafią całkowicie zmienić wygląd twarzy. Niestety działa to w obie strony. Zbyt gruby lub zbyt cienki kształt wygląda karykaturalnie i odejmują uroku. Jak zatem precyzyjnie wyznaczyć kontur brwi? Sprawdźcie!

Wyznacz najważniejsze punkty  łuku brwiowego

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby wyznaczyć prawidłowy kontur brwi, jest zaznaczenie trzech najważniejszych jej punktów. Do tego przydatny będzie ołówek lub nitka. Warto rozpocząć od zaznaczenia miejsca początku brwi. Robi się to poprzez poprowadzenie pionowej, równoległej do nosa linii, która rozpoczyna się przy jego skrzydełkach. W ten sposób wyznaczycie miejsce, gdzie brwi powinny się rozpoczynać.

Kolejnym krok to zaznaczenie końca łuku. W tym celu wystarczy poprowadzić linię, która przechodzi od nosa przez zewnętrzny kącik oka.

Na koniec należy ustalić najwyższy punkt brwi, znajdujący się mniej więcej w ⅔ od początku łuku. Robi się to przez ustawienie ołówka lub nitki ukośnie od skrzydełek oka, przez środek źrenicy, aż do brwi. Te trzy punkty pomogą Wam stworzyć idealny kontur łuku.

Zaznacz cały kontur

Kolejnym krokiem jest zaznaczenie całego konturu brwi. Wykonuje się to poprzez łączenie trzech charakterystycznych punktów. Do tego zadania pomocna będzie samoprzylepna miarka do brwi, która pomoże precyzyjnie poprowadzić linie. Należy natomiast uwzględnić i zachować naturalną grubość łuku. Pamiętajcie także, aby krawędzie brwi nie były zbyt ostre. Będą wtedy wyglądać nienaturalnie. Powinny stopniowo się zwężać ku końcowi. Starajcie się minimalnie depilować brwi od dołu, gdyż w większości przypadków natura obdarza Was odpowiednio wyprofilowanymi brwiami, który wymagają tylko podkreślenia. Zbyt duża ilość wyrwanych włosów sprawi, że łuk będzie nieregularny i asymetryczny. A chyba wszystkim zależy na naturalnym wyglądzie.

Na sam koniec pozostaje tylko wypełnić brwi kredką, cieniem lub henną. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Starajcie się dobrać kolor do odcienia włosów i unikajcie zbyt ciemnych barw, aby zachować naturalny wygląd.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl