Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jak prawidłowo dbać o rzęsy przedłużane?

Jak prawidłowo dbać o rzęsy przedłużane?

Niestety nie każda kobieta posiada naturalnie długie rzęsy. Istnieje jednak wiele sposobów na poprawienie wyglądu swoich oczu. Kiedyś były to doklejane rzęsy, jednak obecnie rzęsy przedłużane są bardzo popularną metodą, jeżeli zależy nam na pięknych, długich i gęstych rzęsach. O rzęsy przedłużane trzeba jednak dbać w specjalny sposób, jeżeli chcemy, by efekt prezentował się jak najlepiej przez jak najdłuższy czas. W jaki sposób dobrze zadbać o przedłużane rzęsy?

Sposób na piękne oczy

Z całą pewnością przedłużanie jest skutecznym sposobem, jeżeli zależy nam na pięknym i długotrwałym efekcie oszałamiających rzęs. Jak wiadomo, nie każda kobieta obdarzona jest z natury długimi, gęstymi rzęsami. Przedłużanie jest więc metodą, która daje szansę na posiadania wachlarza rzęs. Jest to lepsza metoda od codziennego doklejania, ponieważ przedłużanie ma trwałość nawet kilku tygodni i nie musimy tracić czasu na codzienne doklejanie kępek bądź całego paska rzęs. Inwestycja w przedłużane rzęsy wiąże się jednak z przestrzeganiem kilku reguł, jeżeli chcemy, by efekt był faktycznie satysfakcjonujący i długotrwały. 

Dbanie o przedłużane rzęsy

Pielęgnację przedłużanych rzęs należy rozpocząć tuż po wykonaniu zabiegu. W ciągu 48 godzin od aplikacji klej do przedłużania rzęs dopiero „spaja” nasze naturalne rzęsy z przedłużanymi, a więc w tym czasie musimy szczególnie uważać podczas czynności pielęgnacyjnych twarzy. Przez pierwsze dwa dni zalecamy ograniczenie w malowaniu oczu, a także zrezygnowanie z mycia okolic oczu jakimikolwiek mocnymi środkami myjącymi. Niewskazane jest tarcie lub pocieranie oczu, ponieważ może ono skutkować przypadkowym wyrwaniem rzęs. Warto również bardzo uważać podczas aplikowania kosmetyków kolorowych. Wiele z nich posiada tak zwane substancje tłuste, które negatywnie wpływają na utrzymywanie się rzęs na oku. Sztuczne rzęsy powinno myć się specjalistycznymi płynami do mycia, jednak można robić to również przy pomocy zwykłej wody. Do makijażu z kolei warto wybrać delikatne młyny micelarne, które nie zawierają w sobie olejów. Ostrożne obchodzenie się z rzęsami gwarantuje, że będą one wyglądać dobrze nawet przez miesiąc od zabiegu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl