Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Dlaczego odpowiednio dobrane płatki do przedłużania rzęs mają duże znaczenie?

Dlaczego odpowiednio dobrane płatki do przedłużania rzęs mają duże znaczenie?

Przede wszystkim dlatego, że podkreślają urodę i tuszują naturalne niedoskonałości. Płatki są bardzo wygodne, a naturalne rzęsy stają się grubsze i dłuższe, a spojrzenie wyraźniejsze. Rzęsy muszą być odpowiednio dobrane do kształtu oczu. Jest to możliwe, ponieważ m.in. w Ideal Look w Swarzędzu kupimy rzęsy różnej długości, grubości i dowolnym podkręceniu. Dzięki temu możemy tworzyć rozmaite stylizacje rzęs. Kosmetyczka powinna kierować się zawsze naszym dobrem i uwzględniać kondycję rzęs, by efekt był zadowalający, czyli podkreślone naturalne piękno. Sztuczne rzęsy nie mogą negatywnie wpływać na stan naturalnych rzęs. Chodzi także o podkreślenie kobiecego spojrzenia. Podczas zabiegu stylistka bierze pod uwagę wiek kobiety, ponieważ nie można 20 – 30-letniej dziewczynie sprawić takich samych rzęs jak 50 – 60-letniej dojrzałej kobiecie, ponieważ oczy z wiekiem się zmieniają.

Jak dobrać rzęsy?

Oczy różnią się wielkością, kształtem i osadzeniem, dlatego zawsze rzęsy muszą być odpowiednio dobrane. Kosmetyczka powinna mieć wiedzę na ten temat, żeby zabieg został profesjonalnie wykonany. Oto poszczególne typy kształty oczu, którymi należy się kierować:

  • Oczy małe – należy zastosować średniej długości rzęsy. Ich długość nie może przytłaczać, a zagęszczenie nie może przytłaczać oczu. Dobrze jest zdecydować się na mocne zagęszczenie rzęs naturalnych.
  • Oczy wąskie i podłużne – nazywane są migdałkami i nie są problematyczne w dobieraniu rzęs. Większość sztucznych włosków idealnie do tego kształtu pasuje, więc ich stylizacja nie wymaga specjalnych starań. Dobrze wybrać stylizację na „kocie oko”, inaczej zagęszczenie cienkimi rzęsami o przemiennej długości – 1/3 długich rzęs i 2/3 średnich i krótkich rzęs.
  • Oczy duże, okrągłe — stylizacja takich oczu nie wymaga specjalnych starań. Najlepsze efekty można uzyskać, delikatne wydłużając i zagęszczając rzęsy. Nie powinny być zbyt długie.
  • Oczy regularne – doklejanie rzęs do tego kształtu oczu jest proste i polega na odzwierciedleniu naturalnych włosków. Tak naprawdę można dopasować wszystkie stylizacje.
  • Oczy wypukłe – tutaj warto zastosować bardzo mocne zagęszczenie rzęs, wykorzystując niedługie włoski.
  • Oczy wąsko rozstawione – ten kształt oczu wymaga optycznego wyciągnięcia rzęs na zewnątrz. Zewnętrzne kąciki oczu, powinny być zagęszczone dłuższymi rzęsami.
  • Oczy szeroko rozstawione – w zewnętrznych kącikach oczu stosowane są krótsze rzęsy. Od wewnętrznej strony oka idąc do środka, włoski należy mocno zagęścić.
  • Oczy osadzone głęboko z opadającą powieką – przy takich oczach rzęsy trzeba zagęścić, żeby optycznie oczy zostały otwarte. Należy zatuszować opadanie powieki. W zewnętrznych kącikach oczu nie stosuje się rzęs słabo podkręconych, gdyż mogłoby podkreślać opadanie powieki. Najlepiej zastosować dłuższe rzęsy bardziej podkręcone.

Czy samodzielnie można przedłużyć rzęsy?

Długie i podkręcone rzęsy cieszą każdą z nas, ponieważ oczy nabierają wyrazu. Wiele z nas decyduje się na zabieg u profesjonalnej kosmetyczki, ale możemy również same przedłużyć nasze rzęsy, dzięki dostępnym produktom w sklepie Ideal Look, które, tak jak płatki do przedłużania rzęs, są lekkie i wygodne w noszeniu. Najtrudniejsze są początki, ale z czasem doczepianie przestaje być problemem. Potrzebujemy dobrego oświetlenia, lustra i pęsety, z której pomocą, będziemy aplikować sztuczne rzęsy na oczy. Przydatny jest również drewniany patyczek, pasek dociskający rzęsy do powiek oraz małe nożyczki do cieniowania gotowych rzęs, by włoski wyglądały naturalnie. Musimy mieć również specjalistyczny klej do przyklejenia rzęs. Zabieg jest prosty do wykonania, ponieważ smarujemy klejem pasek do rzęs lub nasadę kępki i przykładamy rzęsy do powieki. Później lekko przesuwamy, by równo leżały nad linią naturalnych włosków. Przytrzymujemy i lekko dociskamy, by klej chwycił. Jeśli coś nam nie wyjdzie, musimy poprawiać.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl